CANOPUS Круг Двојно Двострано Лепило Влошки, Монтажа Пена Снимката, Направени во САД, 5952 се Тркалаат, 8-Компјутери 2 во Дијаметар на Кругот на Пакет, со Кутија Машина (1PC) ?

CANOPUS Круг Двојно Двострано Лепило Влошки, Монтажа Пена Снимката, Направени во САД, 5952 се Тркалаат, 8-Компјутери

Достапно за вашата нарачка
DEN 167.28
Залиха:

Брз и лесен-за-користење постојана врска метода дава висока јачина и долгорочна издржливост во високо бара апликации.Повеќенаменски двојно двострано монтажа лента со удобно пена на двете страни обезбедува лепливоста на различни површини се насликани вклучувајќи прав обложени бои.Создава траен печат од вода, влага и повеќе.Canopus Акрилик Пена Лента не само што може да го заменува Заковки, Место Завари, Течни Лепила и други постојани сврзувачки елементи, но, исто така, обезбедува удобност и едноставност за користење на многу внатрешни и надворешно поврзување на апликација.Овие лепило пена ленти се viscoelastic во природата кој му дава на пена енергија се апсорбира и стрес релаксирачки својства.Примена : За изградба на операции како што се топлинска изолација, врска, занимаваат, амандман, запечатување и знаци.Обработка и монтажа на електронски и дигитални производи, дома апаратот.На адхезија на реклама одбор, ПРЕДВОДЕНА од плоча, украси, вратата работ, телото страна украси, од нерѓосувачки челик, ABS и ПВЦ рокер панели, воланот усна, nameplate и декорација бар за автомобили.CANOPUS Тешки Монтажа Лента 5952 е црна, 8-Компјутери 2 во Дијаметар на Кругот на Пакет.Овие двојно двострано тешки монтажа ленти се елиминира дупчење, брусење, refinishing, нарезници, заварување и поврзани расчистување.Dustproof и airproof на стакло завеса ѕид и собранието.Речиси невидливи за прицврстување на држи мазни површини.Овој производ вклучува целосен метал една кутија машина и две жилет замени.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата