Бакстер Undated Дневен Планер Дневни, Неделни, Месечни, Академски Организатор, Точка Мрежа Лаптоп за Управување со Времето, Продуктивноста, Приоритети, Цели, голема Бл?

Бакстер Undated Дневен Планер Дневни, Неделни, Месечни, Академски Организатор, Точка Мрежа Лаптоп за Управување

Достапно за вашата нарачка
DEN 359.76
Залиха:

ЛИЧЕН ПЛАНЕР ЗА МАЖИ & ЖЕНИ : Фокусирани на планирање & првенство со доволно простор за забелешки, to-do листи, состаноци, поставување на цел, умот мапирање, & визија одбор создавањето.Посветен на простор за поставување на приоритети & цел следење.ОХРАБРУВА ОРГАНИЗАЦИЈА : Не-од планер салда структура & едноставност, со флексибилно користење dot-grid страници нудат uncluttered изгледот.Започнете кога сакате без потроши страници & пополни во датуми, како и да одите.Месец-на-еден поглед страници за планирање напред.Годишно во излет за и 2022 2023. УБАВА МЕРЛО ИНСПИРАТИВНИ ЛАПТОП : Faux кожа излет има луксузно мека велур изглед, додавање на допир на класа на лаптоп е домот презентација.Инспиративни & мотивациони цитати во текот да се поттикне & инспирира.ПРЕМИЈАТА НЕ-КРВАРАТ ХАРТИЈА : Од молив да ballpoint пенкало за маркери, користете она што ви се допаѓа со доверба.Лента за напредок заштедува место и во прилог пенкало циклус обезбедува сте подготвени да ни трошка одредување на нешто во моментот е известување.Еластична затворање држи страници затворен & чисти.СОВРШЕНА ГОЛЕМИНА : Корисна големина на 8.5" x 5.9, лесно навивам ден излет во tote, чанта, гласник торба или ранец за одржување на животот во организација на движење.Флексибилни за да се користи како дневник, лаптоп, или благодарност весник.Две Големини : Редовни големина трае 6 месеци, поголеми од А4 Извршен големина трае 9.5 месеци.Дневен Приказ на To-do Листи, Состаноци, & Белешки.Приоритети & Цел Следење.Мотивационата & Инспиративни Цитати.Премијата не-крварат хартија.Од молив да ballpoint пенкало за маркери, користете она што ви се допаѓа со доверба.Белешки, Цитати, & Светла Идеи.Музата на аспирации.Ни трошка одредување на инспирациите.Имајте фокусирани и мотивирани. 8.5" x 5.9".Трае 6 месеци. 240 Страници. 10.8" x 8.4".Трае 9.5 месеци. 352 Страни.Еластична затворање држи страници затворен & чисти.Во прилог пенкало циклус обезбедува сте подготвени да ни трошка одредување на нешто во моментот е известување.Дневен Приказ на To-do Листи, Состаноци, & Notes Priorities & Цел Следење на Мотивациони & Инспиративни Цитати.Премијата не-крварат paper From молив да ballpoint пенкало за маркери, користете она што ви се допаѓа со доверба.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата