ZOOKOTO 12-24V 30 Amp АТВ Автоматско Ресетирање Коло Прекинато Осигурач носителот 30A

ZOOKOTO 12-24V 30 Amp АТВ Автоматско Ресетирање Коло Прекинато Осигурач носителот 30A

Достапно за вашата нарачка
DEN 1970.40
Залиха:

Сосема Нов и висок quantily Resettable Коло Прекинато.Се користи на 12 volt или 24 volt системи,10-32 студ-терминали.Печат Месинг/За Вбризгување На Пластични Најлон/Поликарбонат.Дизајниран со широк фланши за лесна и сигурна инсталација со двете завртки.Автоматско ресетирање; проверка на причината на проблемот, а потоа брз удар добива на вашиот Систем назад и работи.Опис на производот : АВТО ресетирате коло прекинато Оценет напон : 6-28 V Номинална струја : 30 A (5-50 A достапни) Погодни за 6-28 VDC апликации Пластична тело и монтажа заградата #10-32 гром должина : 37 инчи; гром растојание : 69 инчи Прекин оценка : 2.5 КА @ 12 Vdc Работна температура : -40°F - 185°F (-40°C-85°C) вртежен момент оценка : 15in-lb Апликации : полначи информации за батеријата, стерео, автомобили, камиони, автобуси, бродови, рекреативни возила, приколки мотори, итн.Пакет се Вклучени : 1x 30 A Автоматско Ресетирање Коло Прекинато.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата