Mizon BHA Салицилна Киселина Exfoliant Blackhead Течност, Лицето Exfoliant, Blackhead Смена, корејски за Нега на Кожата за Зголемена Порите, Брчки и Фини Линии, BSA Blackhead Далеку Течни 3.88 fl мл

Mizon BHA Салицилна Киселина Exfoliant Blackhead Течност, Лицето Exfoliant, Blackhead Смена, корејски за Нега на

Достапно за вашата нарачка
DEN 1831.20
Залиха:

Содржи 9,000 ппм на betaine салицилат, ефикасни за отстранување на blackheads и снабдување на влага на кожата.Обична вода?НЕМА!Јасно blackheads и мртвите клетки на кожата со бела врба кората вода!.Благо кисела p H течност содржи алантоин и panthenol обезбедува нежни, хидратантен ексфолиране грижа.Состојки кои го инхибираат себум производство за да се намали појавата на blackheads.Клинички тестирано за да биде безбеден за чувствителна кожа, ослободени од 12 штетни состојки.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата