42-инчен Тавански Вентилатор Лустерот, Злато, Три-боја Затемнување со Далечински Управувач,Погоден за дневната Соба/Спалната соба/Кујна/Хотел

42-инчен Тавански Вентилатор Лустерот, Злато, Три-боја Затемнување со Далечински Управувач,Погоден за дневната

Достапно за вашата нарачка
DEN 4319.76
Залиха:

❤ Модерна невидливи фан лустерот : Фан и лустерот во комбинација во една со далечински управувач, автоматски телескопски фан на ножот, LED светилка монистра. ❤ Тавански вентилатор со далечински : LED светла имаат 3 боја промени (Бело-Топло-Жолта), Фан има 3 брзина settings (Низок-Среден-Висок).Сите овие функции можат да бидат лесно да се контролира со далечински. ❤ Модерна Фан Светлина Лустерот : 42 инчи кога фан е продолжен, Вклучува две пониски барови, еден for3.97 инчи и други за 7.87 инчи, можете да изберете еден да се инсталира. ❤ Спалната соба Таванот Фанови Материјал : метал тело + акрилик светилка маска + ABS стигнале ножеви + чист бакар мотор(обезбедување на моќни проток на воздух, тивко и издржливи.Со отвори, тоа може да го намали внатрешната температура на главната единица и да го продолжи животот на моторот.). ❤ Тавански Вентилатор со LED Светло : Заменливи LED светло ќе трае долгогодишен и заштедите на повеќето од вашите сметки за енергија.Тавански Вентилатор со Remote Control : Контрола на светлина и брзината на вентилаторот одделно за леснотија и погодност.Опис на производот : температура на Бојата : УПТ 3 боја промени (3 светлина циклуси) извор на Светлина тип : LED(Light Комплет Вклучени) Контрола : Далечински Управувач Вклучени Димензии : 42 Inch, 4 Стигнале Лопати на Светлината Wattage : 36 W Моторни Wattage : 56 W Брзина : 3 Напон : AC 110 -120 Volts Инструкции за Инсталација : Таванот Лустерот Погоден за Рамен Покрив Конкретни Таванот на Куќата, и за Гипс Одбор и Дрво Таванот, Ќе Треба да се Купи Ремоделирање Заградата; да се Идентификуваат и да се Поврзете на Електрични Жици; Таванот висина е поголема од 110", Лифт 110 Килограми.Она што ќе добиете : Тавански вентилатор x 1 Завртки поставува x 1 Надолу прачки x 2 (10 CM & 20 CM) Далечински управувач x 1 Упатството x 1.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата