JVCC BST-24 Торба Запечатување Лента: 3/8 во. x 180 yds. (Светло Сини)

JVCC BST-24 Торба Запечатување Лента: 3/8 во. x 180 yds. (Светло Сини)

Достапно за вашата нарачка
DEN 300.00
Залиха:

JVCC BST-24 Торба Запечатување Лента се користи за да се печат полиетилен и други филм кеси брзо и ефикасно кога се користи во кеса запечатување фармацевт.Исто така се користи за боја кодирање возраст од perishables.Снимката е исто така некој.Ве молиме имајте во предвид BST-24 е JVCC е производ број за оваа конкретна точка (се залага за Торба Запечатување Лента - 2.4 mils дебела).JVCC BST-24 е UPVC филм обложени со растворувач-базирани природна гума лепило.Типичен кеси кои можат да бидат запечатени вклучуваат производство на чанти, пекарски производи, бонбони предмети, цветни аранжмани, индустриски делови, весници, и хардвер.Превозникот/Поддршка : unplasticized polyvinyl хлорид (UPVC) филм.Лепило : растворувач врз основа природна гума.Дебелина : 2.4 mils (превозникот, лепило).Адхезија : 15 унци на инч (да не ' рѓосувачки челик test panel).Затегнувачка Цврстина : 42 килограми по инч (лонгитудинални).Услуги/Температурата на работа : до 176 F.Издолжување : 75%.Основни : 3-инчен дијаметар неутрални.JVCC BST-24 Торба Запечатување Лента : 3/8 во.x 180 yds.Светло Сино - JVCC BST-24 Торба Запечатување Лента се користи за да се печат полиетилен и други филм кеси брзо и ефикасно кога се користи во кеса запечатување фармацевт.Исто така се користи за боја кодирање возраст од perishables.JVCC BST-24 е UPVC филм обложени со растворувач врз основа природна гума лепило.Типичен кеси кои можат да бидат запечатени вклучуваат производство на чанти, пекарски производи, бонбони предмети, цветни аранжмани, индустриски делови, весници и хардвер.Тоа е, исто така, некој.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата