Горила Зафат Лесно да се Користи Нож Острилка, 3 Острат Опции за да им Помогне на полски, Изостри и Поправка Кујнски Ножеви, Врати Досадна Ножеви, се Лизга Отпорни се

Горила Зафат Лесно да се Користи Нож Острилка, 3 Острат Опции за да им Помогне на полски, Изостри и Поправка Кујнски

Достапно за вашата нарачка
DEN 215.76
Залиха:

Исклучително Брз и Лесен за Користење : не дозволувајте острат вашиот ножеви биде застрашувачка процес, дизајниран со вашиот комфор во предвид, ергономски рачка овозможува лесна, мека зафат додека го изостри; лесен доволно за уште првиот тајмери за да го користите, но доволно ефикасни за професионални готвачи. 3 Острат Опции : иновативни 3 слот дизајн ви помага да го направите вашиот нож на нови; изберете од полски, изостри, или поправка на слотот за да се врати досадна ножеви и помогне да се вратат назад до нивните фабрички квалитет во само секунди.Останува во Место : гумена база се лизга отпорни и со цел да остане во место со секое движење.Трајни Изградба : изградени од цврст TP Гума (не се евтини PVC) и карактеристики трајни сечилото слотови направени од керамички род метал (да помогнат бришачи сјајна), волфрам челик (лесно да се отстрани burrs) и дијамант род (лесно да се исправи оштетени метал).Се користи за Повеќето Типови на Ножеви : ефикасно користење на оваа острилка за речиси било каков вид на мазна ножот; употреба на повеќето кујнски ножеви како вашиот готвач нож, slicer нож, комунални нож, paring нож, santoku нож, или било која друга не-serrated на ножот; не користете with serrated ножеви или ножици.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата