Ecotrin Ниска Сила Аспирин , #1 Кардиолог Препорачува, 81mg Ниска Сила, 365 Безбедност Обложени Таблети

Ecotrin Ниска Сила Аспирин , 1 Кардиолог Препорачува, 81mg Ниска Сила, 365 Безбедност Обложени Таблети

Достапно за вашата нарачка
DEN 179.76
Залиха:

Ниска сила Аспирин (81mg) со enteric безбедност слој дизајниран да го распушти безбедно во вашиот тенкото црево.За привремено олеснување на главоболки, toothaches, болка во мускулите, мала болка од артритис, менструални болки и настинка.Безбеден за стомакот додека доставување на здравјето на срцето придобивките од аспирин.Земете 4-8 таблети на секои 4 часа, додека симптомите траат; Безбедно за возрасни и деца 12 години и повеќе.Нема.1 Кардиолог Препорачува; FSA/HSA право објект во САД.Ако сте во потрага за дневна аспирин производ кој е безбеден за стомакот и се уште се испорачува на здравјето на срцето придобивките на аспирин, Ecotrin Ниско ниво на Сигналот е одличен избор.Ecotrin е секогаш безбедност обложена за целокупната здравјето на срцето и стомакот безбедност.Аспирин работи за да се спречи на тромбоцитите во крвта од clumping и на крвта во вашиот артериите, подобрување на протокот на крв кон срцето и мозокот.Безбедноста (или 'enteric') слој на Ecotrin аспиринот го спречува аспирин од растворлив во желудникот.Наместо тоа, тој е дизајниран за да помине преку стомакот и се раствораат во тенкото црево, каде што повеќето хранливи состојки и лековите се апсорбираат во секој случај.На тој начин, стомакот поставата е заштитена од иритација.Тоа е зошто Ecotrin е аспиринот режим, кој е паметен за вашето срце и стомак.Зборувајте со вашиот лекар пред да започнете некоја аспирин режим.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата