Minetom USB Самовила String Светла со Далечинскиот управувач и Адаптер, 66 Нозе 200 Led Светулка Светла за Спалната соба на Ѕид, Плафон Елка Венец Занает Свадба Партија Декорац?

Minetom USB Самовила String Светла со Далечинскиот управувач и Адаптер, 66 Нозе 200 Led Светулка Светла за Спалната

Достапно за вашата нарачка
DEN 311.76
Залиха:

On/off прекинувач : Овие спалната соба светлата дојде со on/off прекинувач, да се ослободиме од unplugging да го вклучите светлата off. 200 мини led светилки и 66 метри во должина, одлична за украсување, создавање на една топла, нежна, амбиентот сјај во собата.Usb и адаптер : Plug во самовила светла се опремени со usb крајот и адаптер, ви овозможува да прикачите без оглед на приклучокот одговара или приклучокот тоа во кој било usb порт.Со моќ банка можете да ги користите лесни светлина string кога партијата, кампување, скара и така натаму.Водоотпорен и безбедно : Овие мини светла string (освен на адаптер и за вклучување/исклучување) се IP67 водоотпорен, нема потреба да се грижите за оштетување на стрингот или shorting низа.Светлата остануваат кул да се допре, не грижете се за да се прегрее дури и работат цела ноќ.Флексибилни и цврсти жица : Нашата декоративни светлина низи имаат 3 насоки здрав жица, големи и светли led чипови.Жица е толку флексибилни за да се наведнуваат и форма, дури и завиткување околу северниот пол.Одлична декорација осветлување за дома, спална соба, ѕид, елка, ќебе форт, дневна соба, ресторан, роденден, свадба, посебен празник партија, правење на вашиот простор полн со романтична атмосфера.Мултифункционален далечински : Едноставно точка на далечинскиот управувач за да ги светлата, можете да го вклучите светлото вклучено и исклучено, ја прилагодите светлината на светилките, изберете од 1 на 8 осветлување сцени, се приспособат трепка брзина на светлина или го поставите тајмерот за светлата за да го вклучите за 2, 4, 6 или 8 часа секојдневниот автоматски.Можете исто така да го користите прекинувачот на usb порта да кружете низ осветлување режими во случај на далечинскиот да се изгуби.Prefect за создавање на хармонични и романтична атмосфера за вашиот дом.Тоа изгледа како многу ѕвезди трепка кога ќе се стави на светлата на ѕид.Сребрена жица е флексибилен, можете да свртите тоа да било форма или завиткани тоа на нешто што сакате како венци, дрва, растенија, цвеќиња, свадби оркестарот.Широко се користи за вашите патио, дек, пред тремот, соба, кујна, градина и така натаму.Тие се водоотпорни, мали и преносливо.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата