26 Парчиња Железо на Appliques Хипи Ретро Закрпи Простор Планети Тема Закрпи Комплет Везени Appliques Налепници Шие-на Декоративни Закрпи за Поправка Занает Ранци Облека DIY ?

26 Парчиња Железо на Appliques Хипи Ретро Закрпи Простор Планети Тема Закрпи Комплет Везени Appliques Налепници

Достапно за вашата нарачка
DEN 335.76
Залиха:

Различни стилови за DIY : пакетот вклучува 26 парчиња железо на DIY закрпи, вклучувајќи разни форми, главно во просторот, планета, пејзажот и хипи ретро стилови, привлечни бои и избрани стилови обезбеди повеќе можности за DIY, погоден за DIY производство со семејството заедно и уживаат во забавата; Забелешка : некои стилови се не шиење стилови, ве молиме обратете се на вистинскиот производ.Избрани прилики да го користите : овие поправка закрпи уживаат во широк спектар на апликации, тие се погодни за различни видови на облека, можете да ги користите за да ги покрие носи дел или скршени област на вашата облека, маици, фармерки, вест, завеси, перници, јоргани, чевли, schoolbags и други ракотворби, или само да ги земе како украси да се направи вашите лични предмети привлечни и персонализирана.Детали за производот : овие декоративни железо на appliques се изработени од не-плетени ткаенини со топла топи лепило на грбот, лесно за вас да се применуваат; должината на овие дамки се движи помеѓу 3.2 cm/ 1.26 инчи до 9 cm/ 3.54 инчен околу, а ширината е околу 2,6 cm/ 1 инчен на 10 cm/ 3.93 инчен, различни форми имаат различни големини.Едноставни за ракување : нашата декоративни поправка закрпи се едноставни за употреба, можете директно да држи ги со железна на вашиот облека за топла топи лепило на грбот, или да ги користите за шиење tools да се шие на нив на различни видови на ткаенина, и 2 начини се достапни; Тие се исто така лесно да се отстрани, можете да префрлувате и постојано да ги користите овие лепенки; Забелешка : не отстранувајте ја топла топи лепило кога пеглање.Внимателен подароци : овие декоративни и практични железо на applique налепници се убаво материјали за правење подароци, можете да ги користите за да DIY производи и да ги земе како подароци за семејството или пријателите, за роденден, забава, секојдневно костим украс, или само да испрати закрпи директно на луѓето кои сакаат правење ракотворби и шиење.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата