Boiron Camilia Teething Олеснување, 15 Брои,0.34 fl мл

Boiron Camilia Teething Олеснување, 15 Брои,0.34 fl мл

Достапно за вашата нарачка
DEN 134.16
Залиха:

Во Boiron, веруваме дека има повеќе од еден начин да се чувствуваат подобро.Од 1932 година, на Boiron семејство е посветена на обезбедување на квалитет на лекови.Како светски лидер во хомеопатијата, наша страст е вашето здравје.Camilia природни активни состојки вклучуваат Камилица 9 C HPUS (Ублажува teething болка придружена со раздразливост), Phytolacca decondra 5 C HPUS (ја Олеснува болната непцата) и Rheum 5 C HPUS (Ублажува мали дигестивни нарушувања поврзани со teething).Достапни во кутија од 10 и 30 дози, Camilia се препорачува за бебиња еден месец и горе и работи најдобро кога се зема на првиот знак на teething.Boiron Camilia teething медицина неодамна беше награден со Родител Тестирани Родител Одобрени (PTPA) Печат на Одобрување.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата