uxcell 6mm да 10мм Понесе Крути Цевки Поставени Завртка L25XD16 Алуминиумска Легура,Вратило Спојка Конектор,Моторни Додатоци,Светло Сина,4pcs

uxcell 6mm да 10мм Понесе Крути Цевки Поставени Завртка L25XD16 Алуминиумска Легура,Вратило Спојка Конектор,Моторни

Достапно за вашата нарачка
DEN 239.76
Залиха:

Конекција Понесе Дијаметар : 6mm да 10мм; Вкупна Должина : 25мм /0.98 инчен, надворешен Дијаметар : 16mm/ 0.63 инчен; со Завртки M4.Широко се користи во компресори,3 D принтер,DIY роботи,CNC машина,stepper мотори,итн.Слични крути менгеме спојки, вратило couplers се користи за да се одржи лежишта и sprockets цврсто на окно, и се користи во моторот и менувачот собранија.Топ тесни тип крути цевки со 2/4 завртки да се одржи на вратило цврсто; висок вртежен момент со ригидност, ниска инерција и одлична чувствителност.Answer : ___________________________ NOTE : цврсти тип во суштина не дозволува ексцентричност, и тоа мора да биде целосно прилагодени за време на употреба.Едно парче сет завртка менгеме дизајн го прави лесно да поставите предмети на вратило и контрола на одржување капацитет на спојување.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата