Воздушниот Компресор Регулатор на Притисок, Регулатор на Притисок Вентил, Воздушниот Компресор Притисок се Префрлите на Контрола Вентил Мерач за Регулирање на Во?

Воздушниот Компресор Регулатор на Притисок, Регулатор на Притисок Вентил, Воздушниот Компресор Притисок се Префрлите

Достапно за вашата нарачка
DEN 280.56
Залиха:

[Примена] : Воздушниот компресор притисок прекинувачот е многу неопходна компонента за инсталирање или поврзување на воздушен компресор или воздух цевка; Тоа може да ви помогне да заштедите електрична енергија на воздушниот компресор. [Примена] : Воздушниот компресор притисок прекинувачот е многу неопходна компонента за инсталирање или поврзување на воздушен компресор или воздух цевка; Тоа може да ви помогне да заштедите електрична енергија на воздушниот компресор. [Воздушниот Компресор Додаток] : На воздушниот компресор регулатор на притисок се користи за да се регулира воздушниот притисок и стимулирам енергија и затвори компресор. [Функција] : главната функција на компресор контрола вентил за регулирање на исклучување и започнување на притисок на воздушниот компресор. [Материјал] : На воздушниот компресор контрола на притисокот вентил е направен од цинк легура материјал, висока прецизност и не е лесно да ги кородираат. [Перформанси] : максимален работен притисок е 0.8 mpa, издржливи во употреба.Карактеристики : - Воздушниот компресор притисок прекинувачот е многу неопходна компонента за инсталирање или поврзување на воздушен компресор или воздух цевка - На регулатор на притисок вентил се користи за да се регулира воздушниот притисок и стимулирам енергија и затвори компресор.- Главната функција на компресор контрола вентил за регулирање на исклучување и започнување на притисок на воздушниот компресор.- На компресор за воздух регулатор на притисок е направен од цинк легура материјал, висока прецизност и не е лесно да ги кородираат - максимален работен притисок е 0.8 mpa, трајни да се користат за Спецификација : Состојба : 100% Сосема new Pressure Регулатива Опсег : 0.8 (mpa)Максимално ги Користат Притисок : 0.8 (mpa)Калибар : 10 (mm)Материјал : Цинк alloy Filtration на Точноста : Висока прецизност Пакет Листа : 1 x Регулатор на Притисок Valve1 x Притисок Gauge2 x Конектор .

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата