Ahlstrom Брзо расте Квалитативна Филтер Хартија, Без 615, односно 12,5 см Дијаметар (Пакување од 100)

Ahlstrom Брзо расте Квалитативна Филтер Хартија, Без 615, односно 12,5 см Дијаметар (Пакување од 100)

Достапно за вашата нарачка
DEN 358.80
Залиха:

Стандардна квалитативна филтер хартија.Погоден за квадрант укината или гравитацијата проток апликации.Овие оценки содржат високо ниво на алфа-целулоза која обезбедува висока чистота, но ќе ослабне кога е влажно.Максимална пепел содржина е 0.012 проценти.Број 615 е брз филтрирање одделение.Ahlstrom стандардна квалитативна филтер трудови се погодни за квадрант укината или гравитацијата проток апликации.Овие оценки содржат високо ниво на алфа-целулоза која обезбедува висока чистота, но ќе ослабне кога е влажно.Не се препорачува за употреба во вакуум работа или кога влажни ракување е потребно.Максимална пепел содржина е 0.012 проценти.Број 615 е брз филтрирање одделение.Тоа е една груба површина и се користи за филтрирање на алуминиум, железен и магнезиум hydroxides.Тоа е исто така се наоѓаат во општиот изградба филтрација работа и во филтрација на нерастворливи железо и руда.Задржување : 25.0 micrometers.Брзина : 235 milliliters во минута.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата