Хејс Заварување Дигиталниот Приклучок за Фузија Цевка Заварчик Алатка за Целосно Полнење ПРО (до 2 in.) Портокал

Хејс Заварување Дигиталниот Приклучок за Фузија Цевка Заварчик Алатка за Целосно Полнење ПРО (до 2 in.) Портокал

Достапно за вашата нарачка
DEN 624.00
Залиха:

Работен опсег (Инчи) : ½ во.CTS – 2 кај.IPS. 6 греење лица, 6 Chamfer алатка и 6 Ладно прстени вклучени големини : 1/2 во.IPS - 3/4 во.IPS - 1 во.IPS - 1-1/4 во.IPS - 1-1/2 во.IPS - 2 кај.IPS.Напон спектар : 110 V -50/60 Hz - Моќност : 800 W.Екранот Температура : Целзиусови - 554 степен F. Оваа машина може да заварување цевки изработени од : PPR, HDPE, MDPE, PE, PB.Напон : 110.0 volts.Вклучени компоненти : 1 Греење железо / цевка заварување алатка, 6 греење лица, 6 Chamfer алатка и 6 Ладно прстени вклучени големини : 1/2 во.IPS - 3/4 во.IPS - 1 во.IPS - 1-1/4 во.IPS - 1-1/2 во.IPS - 2 кај.IPS.На HAYES HY PRO Series е новото дигитално штекер фузија цевка заварчик (греење алатка) која е погодна за приклучување на различни термопластични цевки и фитинзи за различни апликации во индустријата.Оваа машина може да заварување HDPE (Полиетилен), PP-R (Полипропилен), PB (Polybutene).Нашите греење алатка е дизајниран и произведен според American international стандардот ASTM F2620. Нашата линија на помошни додатоци како што се греење адаптери, ладно прстен клешти и chamfer/длабочина gages се произведени за да ASTM F1056 упатства, кои ќе им помогнат во пополнување на квалитетот на фузија доследно ако цевка производителот процедури се следат внимателно.Ние нудиме различни опции за сите на нашите клиенти потреби.Нашата цел е да се достави светска класа гарантира пластична цевка фузија алатки со брза испорака за многу конкурентна цена.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата