16X Пишува-еднаш DVD+r со Бело Мастило за Некој Површина (Прекината од страна на Производителот)

16X Пишува-еднаш DVD+r со Бело Мастило за Некој Површина (Прекината од страна на Производителот)

Достапно за вашата нарачка
DEN 143.76
Залиха:

До 16x пишување брзина. 4.7 Гигабајти на податоци се овозможува да ги чувате илјадници дигитални фотографии и часа на дигитален видео.Идеален за висок волумен на податоци за снимање, архивирање, чување и репродукција.Напишете еднаш формат продавници податоци трајно.Достапни во 10 блистер пакување со пенкало.Рекорд на 16 X брзина и задржете 4.7 ГИГАБАЈТИ на податоци или 120 минути на видео.Површината наменета за мастило за печатење. 10 парчиња.Вклучува CD/DVD Маркер за лесно етикетирање.DVD+R дискови нудат пишува-еднаш формат, кој држи до 4.7 Gb на висока густина на податоци.Ќе може да се сместат илјадници дигитални фотографии или можете да ги чувате до два часа на дигитални видеа во СП режим или четири часа во еп режим, на еден диск.DVD медиуми е способен да произведе пред-мастеринг дискови и е идеален за висок волумен на податоци за снимање, архивирање и playback.By користење на DVD дискови, информации е трајно снимени и не можат да бидат изменети или избришани.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата