Батерија Тактички Светилка,LED Светилка 3000 Лумен,5 Режими,Zoomable,Водоотпорни,со Батерија,Рачни Светло за Кампување Пешачење возење Велосипед Отворено Активност

Батерија Тактички Светилка,LED Светилка 3000 Лумен,5 Режими,Zoomable,Водоотпорни,со Батерија,Рачни Светло за Кампување

Достапно за вашата нарачка
DEN 719.76
Залиха:

【Супер Светло Светло】Нашите 3000 лумен тактички светилка користи трајни XHP50 LED чип,обезбедува poweful светлина,4 пати посветла од XML T6 светло.Макс зрак на далечина до 500 метри (1640ft).Со живот до 50.000 часа.Внимание : Што треба да го добие целосно наполнета пред употреба,ве молиме осигурајте се дека батеријата "+" се соочуваат со внатрешноста. 【Батерија Светло + Моќ Екранот】Со батерија на,тоа може да се полни преку usb кабел за податоци(вклучени),преку powerbank,компјутер,автомобил полнач,ѕидни држачи.Слаба светлина начини за 6 часа користење.Моќ индикатор над светлото ви помага да се знае statu на батеријата јасно.Кога постои само едно полнење светлина,ве молиме да го добие полнењето веднаш за подолго траење на батеријата. 【5 Режими на Светлото + Телескопски Зум】Карактеристики со 5 различни начини : Висок,Среден,Низок,Strobe,СОС.Лесно да се промени режими со притискање на прекинувач копчето нежно.Долго притиснете за да го исклучите,нема потреба да го ротирате низ сите 5 сцени.Се водат на главата на светилката за да ја промените фокусна должина.Астигматизам е погоден за големи областа осветлување.Вниманието фенерче е погодна за долги осветлување. 【Водоотпорен & Трајни】IP65 Водоотпорен ниво заштити од јавните вода од секој агол.Погодна за отворен средина и неповолни временски услови.Ве молиме не го потопувајте во вода за долго време.Оваа светилка е направен од алуминиум,пропадна-доказ, отпорност на триење,кој е здрав алатка да се погоди нешто за време на итен случај. 【Широко Апликација】Мини големина се вклопува во вашата рака или џеб,ранец, опстанок торба,или со автомобил ракавица за замрзнување.Погодно да се работи со една рака со lanyards и компактен доволно за да се носат насекаде во вашиот џеб.Идеален за куче одење,лов,пловењето,моќ испади,патролира низ,кампување,планинарење,итен случај.Совршен подарок на татко, сопруг,сопруга,или колеџ студентите за секоја прилика.Ако имате било каквипрашање,ве молиме слободно контактирајте со нас,ние ви ветуваме на наплата/замени во секој случај.Користи надградба XHP50 ВОДЕШЕ со животниот век на 500,000 часа.Направени од страна на воено-одделение алуминиум легура, премија цврсто изграден тело.Може да се полни преку автомобил/ѕидот адаптер, компјутер или моќ банка.IP65 водоотпорен за екстремни услови во затворени простории или на отворено. 5 Лесни Начини : Висок/Среден/Низок/Strobe/СОС.Со моќ индикатор светлина.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата