FALKE Жените RU4 Кул Работи Чорапи, Дише Влага Wicking Анти-Блистер, Повеќе Бои, 1 Пар

FALKE Жените RU4 Кул Работи Чорапи, Дише Влага Wicking Анти-Блистер, Повеќе Бои, 1 Пар

Достапно за вашата нарачка
DEN 574.80
Залиха:

39% Полипропилен, 30% Polyamide, 30% Полиестер, 1% Elastane.Увезени.Не Затворање затворање.Машина За Миење.ПРЕМИУМ РАБОТИ ЧОРАПИ : Еден пар на жените работи чорапи со среден тенка баласт за тркачи на сите видови; Идеален за светлина работи, моќ тренингот, crossfit, велосипедизам и други спортови; висок глуждот чорапи за чевли и патики за топло лето температурата.ПЕРФОРМАНСИ на КВАЛИТЕТОТ : Нашата RU4 на жените работи чорапи се произведени во Германија со користење на најдобрите материјали и иновативни практики; Ние користиме комбинација од Coolmax, полиестер, и полипропилен синтетички влакна за брз сува и влага контрола.БЛИСТЕР ОТПОРНИ : Секој anklet должина работи sock е дизајниран со третиот слој за анти плускавци со намалување на пот; Интегрирана мрежа зони во внатрешноста направи овие чорапи удобно додека перформанси влакна и чевли контакт зголеми моќта на пренос.НАПРАВЕНИ ЗА ЖЕНИТЕ : FALKE иновации во плетење дозволи за родово специфични пропорции што овие чорапи само за жени; На пети и единствена области се прилагодени за секоја нога на одлуки за лево достапен во големини : 35-36 (НИ 5-6), 37-38 (НИ 6.5-7.5), 39-40 (НИ 8-9), 41-42 (НИ 9.5-10.5).Уникатен Falke квалитет : ние имаме највисоките стандарди за она што го штити и го загрева телото.Falke : традиционалниот компанија и највисок квалитет од 1895 г. ИНФОРМАЦИЈА за ПРОИЗВОДОТ : На "RU4 Кул" е нашиот сите позаоблена меѓу работи чорапи.Среден-дебелина баласт, заедно со добри чевли контакт, штити од плускавци со намалување на притисок поени.Интегрирана мрежа зони во instep удобно кул нозете.Брз влага транспорт и совршено се вклопуваат гарантираат удобност во секое време.ЗА БРЕНД : FALKE е фамилијарните премиум германски бренд, со долго искуство во производство на модерни прибор за облека дизајнирана за да одговара на начинот на живот, на лична култура и потребите на секој поединец.Уште од 1895 г тие стоеја за модерен облека кои се направени од високо квалитетни материјали, заврши со рачно изработени совршенство и око за детали.Преку влијанието на нови идеи и долго искуство на нашите облеки се јавуваат во извонреден квалитет и современ дизајн.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата