Tenluno Заварување Факел Носител на Магнет за Tig Факели Магнетни TIG Заварување Факел Стојат Носителот Поддршка

Tenluno Заварување Факел Носител на Магнет за Tig Факели Магнетни TIG Заварување Факел Стојат Носителот Поддршка

Достапно за вашата нарачка
DEN 95.76
Залиха:

Има МИГ Факели во хоризонтална и вертикална позиции.Одговара на сите TIG Заварување факелот и Плазма Машина факел.Факелот Стојат Носителот Поддршка.Магнетни.Висок Стабилна Магнетна База - Посебни круг магнет база овозможи брзо и лесно поставување и repositioning.Со силни магнетни држи сила, да ги задржи вашите факел stably фиксна, се спречува пропаѓање на стојат како што може да се додадат на било челик површина.Erognomic Заварување Факел Носител - TIG носител е дизајниран да се одржи заварување факел, да се спречи оштетување на волфрам совет и керамички млазницата, и помага да се задржи факел далеку од табела нередот.Широк Компатибилни - Универзален Дизајн Одговара За Целосна TIG, МИГ, МАГ, и Плазма. 5 лесен пристап поени, работи наопаку.магнетот беше фиксна цврсто во базата.Сигурно & Уредно - Убава златна боја TIG светилка носителот може да безбедно и neatlty задржете заварување факел во местото на врвот или работа под клупа или било близина на челична конструкција.Премиум Квалитет - Изработени од високо квалитетен јаглероден челик со трајни рѓа-отпорни заврши, кој е солидна и долговечност.Speicifcation : Боја : Жолта Материјал : Carebon челик База : Магнетни Магнетна База : 30*30*3мм/1.2*1.2*0.1 во Објектот Големина : 120*40*3/4.7*1.6*0.1 во Објектот Тежина : 58g/2.0 мл.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата