Rockford Fosgate P400X4 Удар 400 Вати 4 Канал Засилувач

Rockford Fosgate P400X4 Удар 400 Вати 4 Канал Засилувач

Достапно за вашата нарачка
DEN 15119.52
Залиха:

Удар P400 X4 е 400 вати 4-канал засилувач (2.38" x 7.76" x 11.03") е совршен за 4-начин полн опсег и систем или 3-начин систем има предниот дел на сцената со subwoofers на задните канали.Разноврсна multi-channel дизајн е совршен избор за речиси секое возило (RMS Излезната Енергија : 50 W x 4 @ 4-Ohm ИЛИ 100 W x 4 @ 2-Ohm ИЛИ 200 W x 2 @ 4-Ohm се Премостени).РКА влезови можат да ја прифатат и Здраво и Ниско ниво на аудио сигнали, без потреба на сигнал конвертор.Кој Класа А/Б топологија која како рбет, РКА помине-преку излези, on-board Удар со EQ со +18d B зголеми @ 45 Hz, променлива 12 d B/Октомври Butterworth crossovers, и C. L. E. A. N. Set-up.Познатиот Rockford Fosgate изградба на квалитетот, со целосна 1 година гаранција кога набавува од овластен Rockford Fosgate препродавач. 50 W x 4 @ 4-Ohm 100 W x 4 @ 2-Ohm 200 W x 2 @ 4-Ohm се Премостени.Работи со фабрички инсталирана & cid извор единици.Одборот 12d B/октава ЛП/HP/АП crossover.ЗАБЕЛЕШКА : Користете 40 Hz @ 0d B (Песна 5) за subwoofer засилувачи или 1k Hz @ 0d B (Песна 7) за полн опсег и засилувачи.On-board Удар со EQ со +18d B зголемување на 45 Hz.Фрлија Алуминиумски Heatsink со Стелт врвот монтирани control panel.Удар P400 X4 е 4-канал засилувач производство на 100 W во сите четири канали на 2-Ohm.На P400 X4 е совршен за 4-начин полн опсег и систем или 3-начин систем има предниот дел на сцената со subwoofers на задните канали.На стелт врвот монтирани control panel не само што обезбедува елегантни готовиот изглед на засилувач, но тоа исто така ги штити виталните контроли.Нашите сопствени топлина мијалник дизајн користи висока маса алуминиум, каде што таа е најпотребна да се зголеми преносот на топлината од излез MOSFETS на околниот воздух, одржување на circuitry кул, дури и под висока моќност и излез на побарувачката.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата