Suraielec Лак Подот Светилка за Дневна Соба, Спална соба, Канцеларија, 72-66.55 Прилагодлива Висина, Индустриски Farmhouse Високи Стои Светилка, Природни Лен Тапан Сенка, Мет Бл?

Suraielec Лак Подот Светилка за Дневна Соба, Спална соба, Канцеларија, 72-66.55 Прилагодлива Висина, Индустриски

Достапно за вашата нарачка
DEN 1439.76
Залиха:

【 Скратен Полукружна Лак за Мал Простор 】 Комбинирање на амбиентниот подот светилка и читање светилка, овој лак светилка има матични кој се протега нагоре и надвор; ви овозможи да се преселат на абажур директно преку простор за да таа светлина непосредно; неговите мали тежински база и скратен полукружна лак нагласи скала без целосно доминираат соба, идеален за ограничен простор. 【 Прилагодлива Висина и Светилка Сенка 】 Карактеристики висина-прилагодлив мет блек метал пол и агол-прилагодлив лен тапан абажур, при што ќе може да се подигне и пониски на насловот на arching подот светилка за да се прилагоди на висината на вашиот тросед, стол или клупа, така што светлината од едноставна високи подот светилка е точно каде ќе го најдете повеќето корисни и удобно. 【 Мека, Дифузна Светлина и Затоплување Сјај 】 Покрај убава природна боја и суптилна текстура изглед, полу-проѕирни лабаво ткаени лен ткаенини тапан сенка даде просечна делумно мека светлина, светлина сјае преку сенка bathes областа во топол сјај поврзани со релаксирачки спалната соба или поканува дневна соба кога стојат до светилка за вклучено. 【 Читање Светлина на Троседот, Столови и Кревет Страна 】 едноставно цилиндар тапан сенка круг има дупки кои ги растера светлина подеднакво нагоре и надолу, стои кат светлина светилка обезбедува голем амбиентална светлина во собата и, исто така, светла доволно фокусирани светло за читање во близина; бројат подот светилка база обезбедува поголема стабилност. 【 Едноставна Инсталација и Лесно се Префрлите на Контрола 】 Нема алатки потребни, ова стои ламба за дневна соба е лесно да се соберат во рок од неколку минути; удобен footswitch ви овозможува лесно да се претвори farmhouse подот светилка за вклучено или исклучено, без да се наведнуваат надолу; работи со smart приклучоци и тајмерот прекинувачи да се реализира глас или далечински управувач; пријателски по-продажба на услуги на клиентите и 1-годишна ограничена гаранција.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата