Јане Davenport АКВАРЕЛ ПАЛЕТА NEUTRALS

Јане Davenport АКВАРЕЛ ПАЛЕТА NEUTRALS

Достапно за вашата нарачка
DEN 1226.40
Залиха:

Хартија Занаети.Пакет висина : 1.0 инчи.Пакет должина : 6.0 инчи.Пакет ширина : 2.9 инчи.Наслика својата Уметност Весник, платно, и трудови со овој мал палета Јане Davenport.Овие светла акварели се совршени за да го персонализирате вашиот рачно изработени картички за подароци вреќи и други papercraft проекти.Тие доаѓаат во лесен метал случај за лесни за складирање.Оваа 3x5x1 инчен пакет содржи 12 акварели, две аква четки (парична казна и широка) и две примерок картички.Се согласува да ASTM D 4236. Увезени.ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ : Овој производ може да ве изложи на хемикалии кои се познати на државата Калифорнија да предизвикаат рак.За повеќе информации одете на www.P65 Warnings.ca.gov.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата