Tiffen 49WSFX4 49mm Топло Мека/FX 4 Филтер

Tiffen 49WSFX4 49mm Топло Мека/FX 4 Филтер

Достапно за вашата нарачка
DEN 1439.76
Залиха:

Идеален за сите "луѓе" фотографија.Двете најдобри портрет ефекти во комбинација.Дава на кожата топла здрав сјај. 10 години гаранција.Висок квалитет на метал монтажа прстен.Општи мек фокус ефект, додека одржување на целокупната острина.Ја намалува појавата на кариес и брчки.Обезбедува неспокојот појавата на фини линии и текстури.Изградена од оптичко стакло за јасност и боја верност. 77mm пред филтер теми дозволите за употреба со други филтри.Пластични случај вклучени за складирање и транспорт.Навистина Уникатен филтер, на Tiffen Топло Мека/FX е комбинација на иновативни дифузија технологија на Меките/FX филтри со ексклузивни 812 затоплување филтер, балансирање спротивставени кожата тонови за да ги натера луѓето да изгледа најдобро.Овој филтер се достапни во различни предности, колку е поголем бројот, толку повеќе драматичен ефект.Tiffen филтри се произведени со користење Color Core технологија, чувана заштитен процес што подразбира трајно laminating филтер материјал во помеѓу две парчиња од оптичко стакло што се земјата рамна да tolerances на десет илјади нарачки на една педа, а потоа прицврстени во прецизност метал прстени.На Color Core процес се овозможува целосна контрола над бојата и густина на Tiffen филтри, и карактеристики на специјалните ефекти филтри со многу поголема точност од типичен обоена-во-маса филтри.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата