uxcell 09196 Заострените Ролери Имајќи Надворешниот Трка Првенство 1.938 надворешен Дијаметар, 0.6875 Ширина

uxcell 09196 Заострените Ролери Имајќи Надворешниот Трка Првенство 1.938 надворешен Дијаметар, 0.6875 Ширина

Достапно за вашата нарачка
DEN 1696.80
Залиха:

Модел : 09196 (Надворешниот Дијаметар : 49.225 mm / 1.938", Ширина : 17.463 mm / 0.6875").Еден куп (надворешниот прстен) за поврзување на шишарки (внатрешен прстен собранија, се продава одделно) за да се формира комплетен еден заострените ролери имајќи.Компонентите се separable и меѓусебно дека лесен за одржување.Карактеристики ниска триење и ниско ниво на бучава кои овозможуваат оперативна сигурност.Нуди тешки оптоварување капацитет на носивост и долг животен век.Опис : Ова еден куп натпревари со еден конус (внатрешен прстен собранието, се продава одделно) за да се соберат во комплетна еден заострените ролери лого, погодни за апликации кои ги поддржуваат и двете радијална и носивост.Овие лежишта се состои од внатрешен прстен (конус), надворешен прстен (чаша), кафез и ролки, кои ги дистрибуира радијална и носивост рамномерно низ ролери.Внатрешниот прстен со ролери и кафез собрание (конус) може да се монтира одделно од надворешниот прстен (екп).На separable компоненти се меѓусебно, кои го олеснуваат монтажа, dismounting и исто така одржување инспекција рутини.Оваа единствена заострените ролери имајќи е за употреба во високо-оптоварување, умерена брзина апликации кои вклучуваат транспортни системи.Спецификација : Модел : 09196 Material : Хром Steel Outside Дијаметар : 49.225 mm / 1.938"Ширина : 17.463 mm / 0.6875".

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата