Основни Круг Месинг Жица Woofer Глас Серпентина Алуминиум за Звучник Поправка беа 25,5 mm 8 Ohm

Основни Круг Месинг Жица Woofer Глас Серпентина Алуминиум за Звучник Поправка беа 25,5 mm 8 Ohm

Достапно за вашата нарачка
DEN 83.76
Залиха:

Со возење на струја низ гласот калем, магнетното поле е произведена.Ова магнетно поле предизвикува гласот серпентина да реагираат на магнетното поле од постојан магнет фиксна да звучници рамка, со поместување на конус на speaker.By примена на аудио бранови на глас калем, конус ќе репродукција на звучен притисок бранови, што одговара на оригиналниот влезен сигнал.Глас Серпентина Дијаметар : беа 25,5 mm/1.00 инчен(прибл.).Звучен Филм Материјал : Бела Алуминиум.Опис : Спецификации : Глас Серпентина Дијаметар : беа 25,5 mm/1.00 инчен(прибл.) Звучен Филм Материјал : Бела Алуминиум Серпентина Материјал : Круг Бакарна Жица Отпор : 8 Ω Моќ : Различни Моќ Според Различни Магнети Вкупно Скелет Висина : 30мм/1.18 инчен(прибл.) Бакарна Жица Висина : Околу 10мм/0.39 инчен(прибл.) Количина : 1 Pc Имајте на ум : Нема мало пакет.Транзиција : 1cm=10мм=0.39 инчен ве Молиме овозможи 0-1cm грешка поради прирачник за мерење.pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираат.Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.Ви благодариме!Пакетот Вклучува : 1 Pc x Treble Глас Серпентина Ролна (други додатоци демо на сликата не е вклучена.).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата