Fielect 1.3 mm Внатрешен Кол Магнет Жица Емајлирани Бакарна Жица Ликвидација Серпентина 49.2 Ft Должина QZ-2-130 Модел е Широко се Користи за Различни Мотори,1Pcs

Fielect 1.3 mm Внатрешен Кол Магнет Жица Емајлирани Бакарна Жица Ликвидација Серпентина 49.2 Ft Должина QZ-2-130

Достапно за вашата нарачка
DEN 278.16
Залиха:

【Параметри】 Големина(приближно) : Внатрешен дијаметар : 1.3 mm;должина : 15 милиони/49.2 ft;Производ модел : QZ-2-130;Температура оценка : 130℃. 【Материјал】 - На серпентина жица е полиестер/polyamide надворешниот слој и направен од високо-квалитет бакар, кои можат да бидат трајни. 【Карактеристики】 -Емајлирани бакарна жица има карактеристики на висока ефикасност и издржливост, и не ќе се скрши кога ликвидација на клиентите. 【Функција】 - Емајлирани жица има одлична адхезија, термичка стабилност, механичка сила, растворувач отпор и електрични својства. 【Апликација】 - На електромагнетни жица е направен од високо-квалитет бакар е погодна за долгорочно работење на различни мотори, електромагнетни калеми и трансформатори.Fielect Кол Магнет Жица Емајлирани Бакар Спецификации : Бренд : Fielect Product модел : QZ-2-130 Inner дијаметар : 1.3 mm Total должина : 15 милиони/49.2 ft Temperature оценка : 130℃Материјал : полиестер/polyamide надворешниот coating Color : Бакар Tone Product опис : 1.Магнет жици се бакарни жици со тенок слој на изолација кои се користат во различни апликации, вклучувајќи ги и трансформатори, жица-рана калеми, мотори, solenoids и инструменти.2.Совршен емајлирани емајлирани жица, погоден за вашиот научен проект експеримент или лични DIY, за инженери и ентузијасти да ги користите.3.На изолационен слој на емајлирани бакарна жица е направен од изменета полиестер со polyamide надворешниот слој за да се спречи краток кола во извиткани жица.Пакет Содржина : 1 Buc x Кол Магнет Жица Емајлирани Copper Note : 1.Големината на производот рачно се вреднуваат, ве молиме овозможи мало грешки, ви благодариме за вашето разбирање.2.Вистински производ и бојата на објектот што е прикажано на сликата може да биде малку различен од вистинскиот производ, ве молиме обратете се на вистинскиот производ.3.Ве молиме обрнете внимание на големината на објектот пред да го купите.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата