Plantlife рачно изработени Билни Сапун Бар со Природни Состојки - Навлажнувачки Чистење за Сува & Чувствителна Кожа - Рузмарин Чајно Дрво - 4 мл

Plantlife рачно изработени Билни Сапун Бар со Природни Состојки - Навлажнувачки Чистење за Сува & Чувствителна

Достапно за вашата нарачка
DEN 168.00
Залиха:

Чиста и Природна, Ништо не се Синтетички.Рузмарин Чајно Дрво е одличен антисептички и антибактериски сапун.Тоа е одличен за кожата услови како што се акни на кожата, гребнатинки и инфекции.Масло од чајно Дрво е познато да ги уништи бактериите, вируси и габи, но сепак доволно нежна за кожата.Овој сапун е добро за сите типови на кожа.Друг одличен производ од Plantlife.Кликнете на "Други производи од Plantlife' линкот на врвот на оваа страница за да ја видите целосната палета на производи.Нашите сапуни се произведени на старомоден начин.Тие се рачно направена со користење на природни состојки и вклучува чиста етерични масла и органски растенија.Познат како Кастилја сапун, нашата база е еден од gentlest и навлажнувачки на сите сапуни.Ние имаме на 'ладна обработка" метод и не додадете топлина или хемикалии на сапун садови.Овој процес се произведува бар полн со природни глицерин, кој е нус-производ на сапун одлуки.За разлика од повеќето сапуни на пазарот денес, ние не се отстрани оваа глицерин од нашите сапун, бидејќи тоа е humectant, која им помага на привлекуваат влага на кожата и може да биде нежна доволно за дури и во најсушните и повеќето чувствителни на кожата.Дополнително, не се додаваат конзерванси, багрила или мирисни масла за нашите производи.Нашите сапун се направени со вашата кожа и добро да се биде во умот - нема штетни синтетика, само чиста состојки од природата.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата