Плоштад развој од страна на Schneider Electric 9013FRG62J23 Воздух-Пумпа за Притисок Прекинувач, Nema 1, 40-20 Psi Притисок Прилагодување, 20-30 Psi кроена, 20-75 Psi Повратно Дејство Прилагодли

Плоштад развој од страна на Schneider Electric 9013FRG62J23 Воздух-Пумпа за Притисок Прекинувач, Nema 1, 40-20

Достапно за вашата нарачка
DEN 936.00
Залиха:

Притисок Switch - Вода или Воздух.Притисок Switch се користи за контрола на electrically управувано мотори.Дијафрагмата Actuated.Одржува прирачник cut-во рачката има автоматски и на позиции.Овој Плоштад D Pumptrol 9013 FRG62 J23 електромеханички притисок прекинувач со 40-20 psi притисок поставување опсег го активира електричен погон пумпа за вода во рамките на моќ коло кога прилагодливи расте и паѓа прагови се постигне.На NEMA 1 куќиште има 1/4" NPSF внатрешни течност конекција и завртка менгеме терминали.На префрлување функционира со 1 hp) или помалку пумпа.Обратното дејство прилагодливи диференцијални опсег е 20-75 psi и кроени опсег е 20-30 psi.На одржува прирачник cut-во рачката има автоматски и на позиции.На куќиште е Национална Електрични Производители Асоцијација (NEMA) Тип 1 и Ingress Protection (IP) 20 оценет.Прекинувачот е Застрахователи Лабораторија (UL) се Наведени и Канадски Стандарди Асоцијација (АДС) Сертифицирани.Плоштад D Pumptrol притисок прекинувачи се произведени од страна на Schneider Electric.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата