Декоративни Површини,еден Пар Деликатна Феникс Везени Железо-На Далноводи, Везови Applique од DIY Крпа Уметност Везови Декорација Фармерки Капи Блузи Шиење шие Кошули Ap

Декоративни Површини,еден Пар Деликатна Феникс Везени Железо-На Далноводи, Везови Applique од DIY Крпа Уметност

Достапно за вашата нарачка
DEN 336.00
Залиха:

Материјали : Свила Конец / Памук /Полиестер Големина : 190*130mm Идеални за украсување на вашите фармерки, здолниште, облека, јакни и кошули Нашите appliques исто така, може да биде пораби на облека.Поправка не се однесуваат на rainwear (водоотпорен), високо еластична, rayon, најлон или три-ацетат ткаенини.Погоден за Облека Колокација : Сет вклучува 2 парчиња везени закрпи , доволно за своите основни потреби.Детални вез со таписерии и светла боја на outlook.Тоа не може да се примени за да се водоотпорен материјал, пластични материјали или на било кој хард ткаенина или случаи, тоа може да биде лесно да падне.Материјали : Свила Конец /Памук/Полиестер на железо или да се шие на Топлина печат да полиестер/памук ткаенини не се однесуваат на rainwear (водоотпорен), високо еластична, rayon, најлон или три-ацетат ткаенини Откако се применува, апликација е трајно во прилог на облека и се перат, dryable и сува cleanable за машина За перење, да се претвори облека внатре-надвор пред перење и сушење Appliqués и везени закрпи може да се пеглаат врз нешто како : маици, фармерки, капи, блузи, панталони, здолништа, итн Направи вашиот ранец или tote единствен!За посебни ставки за цел да траат многу долго време, како што се јоргани, пеглање на далноводи и потоа зајакнување со неколку конци е ефикасен начин да се обезбеди трајно сместување Appliqués дури и може да се додаде на хартија, користејќи лепак или пораби на одредени материјали, па овој украсување концепт не е ограничена само на железо-на техниката, Ако не се скршени дупки или лузни на облека можете да ги користите овие лепенки за да се покријат и светли бои и посебни обрасци ги направи повеќе привлечна Пакет се вклучени : 2 buc везени закрпи.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата