Walfront Dial Caliper 0‑150mm 0.02 mm Vernier Caliper Челик Шок‑Доказ Прилагодливи Caliper Мерење Алатка со Длабочина Род

Walfront Dial Caliper 0‑150mm 0.02 mm Vernier Caliper Челик Шок‑Доказ Прилагодливи Caliper Мерење Алатка со Длабочина

Достапно за вашата нарачка
DEN 695.76
Залиха:

ЈАСНО DIAL СКАЛА Преносни vernier caliper, со обезбедување на јасни dial скала и caliper скала.ЈАСНО DIAL СКАЛА Преносни vernier caliper, со обезбедување на јасни dial скала и caliper скала.ПРИЛАГОДЛИВИ РАМКИ Со заклучување на завртки за лизгачки вилици и прилагодливи dial рамки, лесно да се измери.СПРЕЧИТЕ ОШТЕТУВАЊЕ поставените лизгачки површина го спречува абење и оштетување на graduations.ШИРОК АПЛИКАЦИИ Широко се користат во обработка на метал, дрво, автомобилот и механичка обработка.СО СКЛАДИРАЊЕ КУТИЈА Со кутија за складирање, може да се сместат дебеломер, мали и преносливо, погоден за носење околу.Спецификација : Предмет Тип : Dial Caliper Материјали : Челик Производ во Боја : Сребро Спецификација : 0-150mm на Точноста : 0.02 mm Пакет Листа : 1 x Dial Caliper 1 x Складирање Кутија Како да го Користите : Фино прилагодување тек со палецот операција, нож работ контакт и позитивни пролет оптоварување, dual брзини, анти‑backlash контрола.

Кон својствата

Item Type:
Dial Caliper
Material:
Steel
Product Color:
Silver
Specification:
0-150mm
Accuracy:
0.02mm
Package List:
1 x Dial Caliper :
1 x Storage Box :
How to Use:
Fine adjustment roll with thumb operation, knife edge contact and positive spring load, dual gears, anti‑backlash control :

Најдобри предлози во категоријата