Нов Бран Бела Подлога® | Правоаголна Хартија Палета, 11x16 Инчи, за Еднократна употреба Бои Палета, 40 Листови, Лепак-Врзани, Крварат-Доказ Уметник Мешање Палета, За Упо?

Нов Бран Бела Подлога® | Правоаголна Хартија Палета, 11x16 Инчи, за Еднократна употреба Бои Палета, 40 Листови,

Достапно за вашата нарачка
DEN 253.92
Залиха:

Дизајн : Бело Подлога Правоаголна уметникот палета ви дава доволно простор за мешање на бои.Расположливиот палета на хартија сликарство подлога содржи 40 бели листови на издржливи хартија акции.Цврстата : белата книга палета е лепат на 3 рабовите обезбедување на страници остане прицврстени додека мешање или кога се на отворено.Сите сликарска палета листови се обложени да се обезбеди листови под остане сува.Совршен за употреба како маслото палета.Компатибилност : Новиот Бран хартија палета е идеален за сите сликарство медиумите, со масна површината за лесно мешање.Disposability обезбедува лесно чистење по една слика сесија.Компатибилен како палета за на доградба на акрилни сликарство, како палета за маслото, како и сликарска палета за акварел сликарство.Димензии : уметникот палета мерки 11x16 инчи и тежи 0.97 lbs.Лесно се Исчисти : Новиот Бран расположливиот хартија палета на хартија е лесно да се исчисти.Кога ќе заврши, едноставно откине хартија палета на состојба и фрлете го користи палета на хартија.Дизајниран со уметникот во умот, на Бела Подлога Правоаголна Хартија Палета покренува бар!Оваа расположливиот уметник палета содржи четириесет бели листови на издржливи хартија акции кои се обложени да направи одредени листови под остане сува.Покрај тоа, уметноста палета е лепат на 3 рабови, осигурувајќи дека вашите страници остане прицврстени додека да се меша бојата.Тоа, исто така, гарантира дека вашите страници не се удар на ветрот ако сликање на отворено, правејќи ја уметност палета совршен прилог на plein air уметност резерви.Новиот Бран сликарство мешање палета е идеален за сите наслика медиумите и може да се користи како маслени бои палета, како палета на хартија за на доградба на акрилни бои, и како акварел палета.Новиот Бран Бела Подлога Правоаголен модел обезбедува доволно мешање простор.Новиот Бран расположливиот хартија палета на хартија е лесно да се исчисти.Кога ќе заврши, едноставно откине хартија палета на состојба и фрлете го користи палета на хартија.На Бела Подлога палета мерки 11"x16" за поедноставено чување и тренспорт.Направен во Пенсилванија, САД.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата