BTIHCEUOT Компјутерски Додатоци, RGB Центар, Едноставна Инсталација Аура SVNc за PC Desktop Компјутер матична Плоча Црна PCB Материјал(12V 4-pin)

BTIHCEUOT Компјутерски Додатоци, RGB Центар, Едноставна Инсталација Аура SVNc за PC Desktop Компјутер матична Плоча

Достапно за вашата нарачка
DEN 1332.00
Залиха:

Оваа 10-канал RGB хаб има 12 V, 5 V опции, погоден за PC desktop компјутер матична плоча.Хоризонтална pin дизајн, поддршка назад линија, центри прилог продолжување линија, за да се задоволат потребите на кабинетот назад линија.Инсталација метод е едноставен, брз, убава и практична, е совршен компјутер додатоци.АУРА SVNc, врски поддршка АУРА уреди за синхрони светлина ефект работа, како што се меморија/графичка картичка/фан/display/периферни уреди, едноставна операција, широк спектар на начини на осветлување, за да ви овозможи со личноста блескави визуелно искуство.RGB 10-канал центар проширува RGB интерфејс на матичната плоча, која може да се прошири на еден интерфејс на матичната плоча во 10 за да се задоволат употреба барањата на повеќе уреди.RGB 10-канал центар проширува RGB интерфејс на матичната плоча, која може да се прошири на еден интерфејс на матичната плоча во 10 за да се задоволат употреба барањата на повеќе уреди.АУРА SVNc, врски поддршка АУРА уреди за синхрони светлина ефект работа, како што се меморија/графичка картичка/фан/display/периферни уреди, едноставна операција, широк спектар на начини на осветлување, за да ви овозможи со личноста блескави визуелно искуство.Хоризонтална pin дизајн, поддршка назад линија, центри прилог продолжување линија, за да се задоволат потребите на кабинетот назад линија.Инсталација метод е едноставен, брз, убава и практична, е совршен компјутер додатоци.Оваа 10-канал RGB хаб има 12 V, 5 V опции, погоден за PC desktop компјутер матична плоча.

Кон својствата

Condition:
100% Brand New
Material:
PCB
Type:
12V 4-Pin, 5V 3-Pin (Optional)
Package List:
1 x RGB Hub :
1 x Extension Cable :
Hub can not improve the power supply capability of RGB interface. Generally, RGB interface can provide at least 12W power supply capability. In practice, 10 AURA fans can be connected to uniform dimming. If the interface load is too large, the light brightness will become dimmer, then the equipment needs to be reduced. :

Најдобри предлози во категоријата