Simsii Шприц Филтер, Hydrophobic PVDF Мембрана, Не Стерилни Диск, со Дијаметар од 13 мм, Micron Големината на Порите 0.45 хм, Пакување од 100

Simsii Шприц Филтер, Hydrophobic PVDF Мембрана, Не Стерилни Диск, со Дијаметар од 13 мм, Micron Големината на Порите

Достапно за вашата нарачка
DEN 1199.76
Залиха:

Мембрана материјал : Hydrophobic PVDF.Сместување : Полипропилен(PP) домување со светло жолта прстен.Конектори : Доводното : женски луер; Излез : машки се лизга луер.Течност обем : 1~10 ml.Шприц Филтер, Hydrophobic PVDF, со Дијаметар од 13 мм, Големината на Порите 0.45 µm.Природно Hydrophobic; Високо протеинска обврзувачки; Компатибилен со голем број на хемикалии и растворувачи; Идеален за филтрирање хемикалии и некои растворувачи; Филтрација на не-воден решенија или процес воздух и гасови; Подобар избор за photocatalytic апликации.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата