40Wh XCMRD 14.8 V Батерија за Dell Inspiron 15 3000 Серија 3542 3543 3521 3537 3531 3541 17 3721 3737 15R 5537 5521 17R 5737 5721 14 3421 3437 3443 14R 5421 географска Ширина 3540 3440 P28F P40F FW1MN 4WY7C

40Wh XCMRD 14.8 V Батерија за Dell Inspiron 15 3000 Серија 3542 3543 3521 3537 3531 3541 17 3721 3737 15R 5537

Достапно за вашата нарачка
DEN 646.56
Залиха:

ОДГОВАРА ЛАПТОП МОДЕЛИ : За Dell Inspiron 14 3421 3437 14 R 5421 5437 N5421 N3421, Inspiron 15 3542 3543 3541 3521 3537 3531 15 R 5521 5537, Inspiron 17 3721 3737 5749 17 R 5737 5721, N3721 N3737 N5721 N5737, Ширина 3440 3540 E3440 E3540 серија, Vostro 2421 2521 серија P37 G P28 F P17 E P40 F лаптоп модел.Го ЗАМЕНИ БАТЕРИЈАТА ДЕЛ : 40 Wh XCMRD 4 WY7 C FW1 MN 0 MF69 24 DRM 49 VTP 4 DMNG 6 HY59 68 DTP 6 KP1 N 6 XH00 6 K73 M 8 RT13 8 TT5 W 9 K1 VP DJ9 W6 G35 K4 G019 Y N121 Y MR90 Y MK1 R0 T1 G4 M VR7 HM PVJ7 J V1 YJ7 V8 VNT YGMTN X29 KD XRDW2 W6 XNM 312-1390 312-1387 312-1433 312-1392 451-12107 451-12108 батеријата. (Ве молиме проверете ја вашата оригинална батерија е делумно/форма за да се добие правилната замена!).ГАРАНЦИЈА Батерија Тип : Li-ion; Напон : 14.8 V; Капацитет : 40 Wh; Клетки : 4-клетка; Големина(L*W*H) : Околу 10.72x1.82x0.79inch.Тежина : Околу 9oz / 0.56 lb; Состојба : Brand New; Пакети и вклучува : 1 PC XCMRD лаптоп батеријата.БЕЗБЕДНОСТ : ECHEER XCMRD 40 Wh 14.8 v лаптоп батерии имаат положено строги интелигентни откривање, како што се краток спој заштита, во текот напон заштита, испуштање заштита, во текот тековната заштита, што е многу важно за батеријата употреба циклус и безбедност.Сите батерии се опремени со висок квалитет материјал за да се обезбеди добра изведба.CE, FCC, Ro HS сертифицирани.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата