50PCS P80 Песок Чакал Пескарење Дискови 5 Инчен (12.5 cm) Круг Sandpaper,самолепливи Назад,Не Дупката,Носат-отпорни,Пневматски Ротари Алатка за Електрична Вежба

50PCS P80 Песок Чакал Пескарење Дискови 5 Инчен (12.5 cm) Круг Sandpaper,самолепливи Назад,Не Дупката,Носат-отпорни,Пневматски

Достапно за вашата нарачка
DEN 2157.60
Залиха:

Издржлив Материјал : P80 sandpaper е направен од висок квалитет на алумина чакал,собираат крпа,назад леплива и стабилна,добра отпорност на абење,водоотпорен, растворувач отпорни и висока температура отпорни.Sandpaper Спецификација : P80 круг sandpaper големина е со дијаметар од 5 инчи (околу 12.5 cm),големина на честички 80 gravels, секој пакет вклучува 50 листови,.Мулти Функција : P80 sandpaper се користи за мелење,полирање,преработка,отстранување на рѓа,оксидација и обвивка од метал и камен; За декоративна обработка, чистење апликации, deburring.Широка Примена : P80 sandpaper е сува влажни двојна употреба,широко се користи во сечење и полирање на автомобил, мотор, метални производи, мебел, куќа декорација, занаетите, пластика, кожа и камен.Клиентите Гаранција : Ако имате било какви прашања или проблеми, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе ви одговори во рок од 24 часа и да се потрудиме да се постигне 100% во задоволството на клиентите .па остатокот увери купување.Спецификација на производот : Име : P80 песок хартија.Материјал : Алумина, латекс хартија.димензии : Дијаметар 125mm / 5 ", големина на честички 80 gravels.пакет : 50 (+ / - 2%) листови.Облик : Тркалезна.боја : Црвена.

Кон својствата

P80 round sandpaper size is diameter 5 inches (about 12.5 cm),particle size 80 gravels, each package includes 50 sheets, :

Најдобри предлози во категоријата