RECK Автомобил Аудио Коло Прекинато 150A со Префрлате Рачно Ресетирате Осигурач за Автомобил Автомобилската Стерео Аудио Електронски Систем 12V/24V

RECK Автомобил Аудио Коло Прекинато 150A со Префрлате Рачно Ресетирате Осигурач за Автомобил Автомобилската Стерео

Достапно за вашата нарачка
DEN 239.76
Залиха:

Притисни Копче за Ресетирање може да се користи и како да ги Убијат Switch.Спречување на моќ извира од тоа да биде оштетен од страна извира и заштита на вашата опрема од електрични штета.Компатибилен со сите 12, 24 Volt Системи.Висок amp прекинувачи со прирачник за ресетирање префрлете се погодни за употреба на помошната DC електрични системи.Идеален за употреба во груби средини за да се обезбеди заштита во случај на тековната преоптоварување или краток спој.Прирачникот го ресетирате коло прекинато е многу лесно да се работи.Кога прекинување, само притиснете овална црвеното копче на осигурач, долго се справи со автоматски ќе пролет да се отсече моќ, и потоа притиснете го долго се справи со назад во неговата оригинална положба.Единствена копчето за ресетирање може да се користи и како да ги убијат switch.Уникатен Притисни Копче за Ресетирање и да ги Зачувате Вашите Пари за Замена на Осигурувачи.Колото е многу чувствителна, која може да ги заштити кола и електричните апарати во времето за да се спречи товарот од тоа да биде изгорена поради прекумерна струја.На позлатени интерфејс е побезбедно и потрајни.Големина : 103mm x 55мм x 60mm.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата