Simond Продавница Пропан Гас Гради Еден Режач, 2600F Оценет, Blacksmithing Гради за Нож Одлуки Farrier Фалсификување Ковач Алатки Опрема - не ' Рѓосувачки Челик Овална Гради

Simond Продавница Пропан Гас Гради Еден Режач, 2600F Оценет, Blacksmithing Гради за Нож Одлуки Farrier Фалсификување

Достапно за вашата нарачка
DEN 2112.00
Залиха:

Здрав и Јак : Нашата Пропан Гради е изграден од 16 Мерач (1.5 мм) Полиран не ' Рѓосувачки Челик одделение СС-304 Метални Листови и Млазницата материјали е на СС-304 одделение, како и, што го прави повеќе издржливи и долготрајни.Брза Греење : Со ефикасна режач механизам што дава од неутрален во пламен и греење област, во согласност со 1 инчи дебела пред rigidized Керамички Влакна Ќебе на густина 10# и 1 инчи дебела firebrick заедно со дополнителна топлина guard (треба да се применува од вас).Ова нуди чувствувате изолација вредност да се гради со намалена потрошувачка на гориво и брзо загревање.Тоа може да се спротивстави на температура до 2600°F (1425°C) прибл.Обемниот : Едноставен, но ефикасен дизајн ви остава со доволно простор, дури и по изолација за извршување на фалсификување на пригоден начин.Креирање на Внатрешната Димензија мерки 4.4" (H) x 6.3" (W) x 10" (Л).Преносни & Компактен : Ако е побарано оваа мала гради е лесно да се движат од едно место до друго, а исто така тоа нема да заземаат многу на вашиот простор.Биланс на Правото Температура : На Внесувањето Воздух Вентил во Режач и Регулатор ви овозможува да го контролирате протокот на воздух & гас и ви помага да се дојде до вистинското температура за фалсификување.Ние се служат на заедницата на Blacksmiths, Farriers, Метал Работници, Jewelers и други ентузијаст хобисти со нашата целосна низа во пропан гас forges јас.e.еден режач, режач двојно, тројно режач, пет режач, круг, овал, правоаголна форма, со или без вратата од не ' рѓосувачки челик, лесна челик во САД и имаат база на илјадници воодушевен клиенти.Specifications Burner : SS Еден Режач Тело Изградба : 16 Gauge (1.5 мм) не 'Рѓосувачки Челик СС-304 Sheet Internal Димензија : 4.4" x 6.3" x 10" (H x W x L)Вратата Структура : Без Door Forge Изолација : Пред rigidized 1" дебела Огноотпорни Керамички Влакна на 2600°F 10# Подна Изолација : 1" дебела Огноотпорни Керамички Влакна & Крути Блокови на 1" дебела Огноотпорни Оган Тули Врска Accessories Gas регулатор на притисок (Гас притисок 0-21 Psi) со manometer(Директно поврзување со САД пропан резервоарот).Тоа е исто така погоден за КАНАДА, АВСТРАЛИЈА, НОРВЕШКА, ШВЕДСКА, НОВ ЗЕЛАНД, ФИНСКА и ИЗРАЕЛ.6.5 ft. (2 Метри) гас црево pipe2 црево стегач Апликации Ова се гради е "мора да се имаат" алатка за нож одлуки, коњ чевли, термичка обработка, земјоделство алатки и други алатки & опрема и се користи година околу од ковач, farrier, метал работник, bladesmith, jewelers или дворот метал hobbyist.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата