NinjaBatt Батеријата за Acer AS10D31 AS10D81 AS10D51 AS10D41 AS10D61 AS10D73 AS10D75 5750 AS10D71 5742 AS10D56 E1-531 5250 Е1-571 5733 7741 5733 5735 5755 - Високи Перформанси [6 Клетки/48WH]

NinjaBatt Батеријата за Acer AS10D31 AS10D81 AS10D51 AS10D41 AS10D61 AS10D73 AS10D75 5750 AS10D71 5742 AS10D56

Достапно за вашата нарачка
DEN 599.28
Залиха:

ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ за ЗАМЕНА на ЛАПТОП БАТЕРИЈА : се Донесе вашиот лаптоп врати во живот со Ninjabatt е со висок квалитет лаптоп батерија - Направени од високо квалитетни материјали, врвот одделение батеријата клетки и се одликува со безбедносни карактеристики.ТОЧНО ПОЛНЕЊЕ КАПАЦИТЕТ ШТО ТРАЕ : Секој еден од нашите замена на лаптоп батерии се тестирани за да се исполнат ОЕМ спецификации.Нашите 6 клетки Li-ion батерија е оценет на 48w H/4400m Ah/10.8 V - точно полнење капацитет дека нема да дозволите вие или вашиот лаптоп надолу.БЕЗБЕДНОСТА на ПРВО место : Не падне во купување евтини и небезбедни батерии, нашите батерии се УЛ/CE-/FCC-/Ro HS уверение за безбедност и се одликува со голем број на безбедносни карактеристики, вклучувајќи и краток спој, се прегрее, и преоптоварување заштита.На ВИСОКО КВАЛИТЕТНИ КОМПОНЕНТИ : Нашата Лаптоп батерии се собрани од врвен квалитет на материјални и кола за да се обезбеди трајност и перформанси.Ние само го користите одделение На батеријата клетки кои обезбедуваат до 500 полнење циклуси.КОМПАТИБИЛНИ МОДЕЛИ : 4250 4250 G 4250 Z 4251 4251-1015 4251-1424 4251-1459 4251-1518 4251-1529 4251-1552 4251 G 4251 Z 4252 4252 G 4252-V497 4252-V801 4252-V903 4252-V950 4252 Z 4253 4253-0420 4253-0672 4253-0830 4253-0885 4253-BZ005 4253-BZ030 4253-BZ406 4253-BZ412 4253 G 4333 4333-2240 4333-2602 4333-2778 4339 4349 4349 Z 4350 G 4352 4352 G 4370 4551 4551-4315 4551 G 4551 P 4552 Е1 Е1-421 Е1-421-0409 Е1-421-0415.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата