Модерната Bladeless Таванот Фанови Затворен со Светлина и Далечинска Контрола, Внатрешна Низок Профил, Затворен Фан на Светлината Невидливо Реверзибилна Ножеви Флеш П

Модерната Bladeless Таванот Фанови Затворен со Светлина и Далечинска Контрола, Внатрешна Низок Профил, Затворен

Достапно за вашата нарачка
DEN 1836.00
Залиха:

Акрилик.Уникатен Изглед Дизајн : 26 инчи тавански вентилатор со светла е поставена со висок квалитет на метал.Невидливи акрилик ножеви со класична бела боја и затворен абажур нашиот нов дизајн.Фан и светлината можат да работат истовремено/одделно.Модерната Тавански Вентилатор, Светло : низок профил тавански вентилатор со светлината има 3 типа фреквенција конверзија брзина на ветрот за да ја прилагодите (1 брзина да се 3speed) да бидат во можност да изберете помеѓу различни брзини; Не само тоа, таванот светлина со фан обезбеди 3 боја за да можете да промените : кул бело(6000 K), природна, бела(4000 K) и топло бела(3000 K), ги задоволат вашите различни светлосни услови во вашиот живот, навистина слободни и светла, ви донесе различни осветлување искуство.Мулти-брзина Реверзибилна Фан Бришачи : новиот тавански вентилатор подеднакво проекти и дистрибуира воздухот, произведува речиси незабележливо шум, така што можете целосно да уживате во свежината и благосостојба, кои таа ги генерира.Реверзибилна dual-насока фан ја подобрува циркулацијата на воздух да се задржи топло во зима и во лето кул.Времето на Поставување : Низок профил тавански вентилатор со светлина доаѓа со 4 мерењето исклучување (1 час/ 2 часа / 4 часа) , откако ќе се постави еден опрема од нив, кога времето е горе, без оглед на светлина или фан, тие ќе се затвори, да се спречи дува за премногу долго и потоа предизвикува физички неудобности.Енергетски ефикасни dimmable LED светилки имаат подолг животен век отколку традиционалните светилки.Високо Квалитетен Материјал : ABS плочи фан остава и силни основни песок челик мотор, не само што има силна моќ правец, но исто така да ги задржи оперативни брзо со ниско ниво на бучава.Вграден-во 36 W енергија спаси LED чипови.Што е уште поважно, светилка тело е главната направен од висок квалитет на железо, цврста и дебела.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата