TEMCo 18 AWG Бакар Магнет Жица - 5 lb 995 ft 155°C Магнетните Серпентина Црвена

TEMCo 18 AWG Бакар Магнет Жица - 5 lb 995 ft 155°C Магнетните Серпентина Црвена

Достапно за вашата нарачка
DEN 1147.20
Залиха:

Просечната Жица со Дијаметар (во.) : 0.0431 (со изолација), 0.0403 (без изолација).Двоен (Тешки) се Изгради глеѓ, Полиуретан база на грб, Polyamide overcoat.Облик : Цврсти Круг Бакар (99.9% чист).ЗАБЕЛЕШКА : Двата краја на жица се достапни.Одобренија : NEMA MW 80-В, IEC Ознака (60317-21), УЛ Признати (File : E32638).Апликации вклучуваат но не се ограничени на : Апаратот мотори, релеи, тајмер и часовникот калеми, куќишта калеми, уметности & занаети.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата