Kenroy Дома 32066ORB Colossus Подни Светилки, Средни, Масло Протри Бронза w/Мермер ед Акцент

Kenroy Дома 32066ORB Colossus Подни Светилки, Средни, Масло Протри Бронза w/Мермер ед Акцент

Достапно за вашата нарачка
DEN 6917.76
Залиха:

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени. .СТАРИОТ СВЕТ ТРАДИЦИОНАЛНИТЕ : Три високи столбови и marbleized акценти се создаде стариот свет класичен дизајн совршен за вашата формално седење или традиционален дневна соба.ДИМЕНЗИИ : 72 Инчен Висина, 18 Инчен Дијаметар од 18 Инчен Дијаметар Стакло Сенка, Бара 1-150-Watt (M) Сијалица или LED Противвредност, On/Off Нога Switch.Вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ НА НОГА ПРЕКИНУВАЧ : Погодно нога прекинувач ви овозможува брзо и лесно да се претвори во torchiere и исклучување.ОСВЕТЛУВАЊЕ ПРОФИЛ : Крем стакло сенка создава топол сјај кој разиграно нота на таванот за областа за пополнување осветлување.ВИСОКИ ВИСИНА : Зголемените 6 Метри висина обезбедува соба-пополнување светлина и високи изјава за вашиот дом, канцеларија.Високи висина е погодна за пласман зад мебел или во некој агол.Опис на производот Високи, елегантен, и класично рафинирани, ова torchiere е страна-на-книга пример за традиционално се наменети за осветлување во кој faux мермер акценти во секоја од трите колони.Високи 72-инчен висина помага крем стакло сенка обезбеди соба-пополнување осветлување, дури и од еден агол или зад мебел.Место во аголот на вашиот традиционално или преодни дневна соба да го преплават соба во топла, атмосферски сјај.Од Производителот Архитектонски задоволувачки со внимание на класични детали, овие високи, темни и убав torchieres се заврши во возраст на ѕвонење.Храбар употребата на традиционалните орнаментика го прави овој дворци до-осветлување саканата оркестарот.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата