GLAAPER 3D Покрена задната врата Внесете Букви Задните Амблеми, Пластични Внесува со 3M Лепило Поддршка Замена за 2014-2021 Автомобил Камион Додатоци Значка(Американското З

GLAAPER 3D Покрена задната врата Внесете Букви Задните Амблеми, Пластични Внесува со 3M Лепило Поддршка Замена

Достапно за вашата нарачка
DEN 479.52
Залиха:

【 Апликација】 : 3 D покрена задната врата писма, Компатибилен со 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 Автомобил Камион Додатоци Значка. 【 Фантастична 3 D ефект】 : Направени од високо квалитетна ABS со убаво длабочина.Исклучителна полирање технологија го прави површината помазна и повеќе текстура. 【Одличен Квалитет】 : Каже збогум на евтини традиционално се полоши од пластични писма.Во споредба со обичните писма, убав ABS пластика со висок квалитет затемнување амблем, отпорност на долготрајна изложеност на сончева светлина , raining или атмосферски. 【 Инсталација】 : едноставен за инсталација, чиста и сува на задната врата, лесно се применуваат тогаш фина мелодија сите усогласувања и цврсто притиснете го писмо надолу за да седиште тоа.Не барање за било какви технички вештини, може да биде завршен во рок од неколку минути. 【 Топло Известување】 : Бидете сигурни дека за да се исчисти вдлабнатини темелно да се направи долговечност на лепило пред да аплицираат. (Број : PT948-35180-02).Зошто да се Избере нашиот Задното? 1. Направени од високо-квалитетна ABS пластика затемнување амблем за полнење, која се времето-отпорни и безбедно за автомобил за перење, и нема да исчезнат. 2. Со ABS пластика значка писмо со убав bevel да се вклопи во криви, сложени вдлабнати површината се создаде кул 3 D.Тешки и Сјајна decal навистина да се направи на задната врата се ПОЈАВИ во еден суптилен начин. 3. Лесно да се инсталира, чиста и сува на задната врата, лесно се применуваат тогаш фина мелодија сите усогласувања и цврсто притиснете го писмо надолу за да седиште тоа.Не барање за било какви технички вештини, може да биде завршен во рок од неколку минути.Како да Инсталирате Задното?Чекор 1 : Користете триење на алкохол да се исчисти букви на задната врата.Се обезбеди на сите прашина, нечистотија, и восок се отстрануваат од debossed област.Чекор 2 : Свртени на грб, го рамен со лицето надолу и отстранете ја белата книга превозникот заштита на букви лепило.На писмото ќе остане во место на јасно превозникот.Чекор 3 : застанете на јасно инсталација превозникот и сега Вашиот Автомобил или камион изгледа ПРЕКРАСНО!Забелешка : Овие инсерти се автомобил мие безбедно, но бидете сигурни дека да се исчисти боја пред инсталацијата и тие нема да падне.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата