ALGOLOGIE ОКЛОП · ФРАНЦИЈА Хидра Ecume - Око Make-up Remover, 125 ML - 4.2 оз

ALGOLOGIE ОКЛОП · ФРАНЦИЈА Хидра Ecume - Око Make-up Remover, 125 ML - 4.2 оз

Достапно за вашата нарачка
DEN 580.80
Залиха:

Хидра Ecume - Око Make-up Remover неверојатно лесна bi-фаза лосион е погоден за повеќето чувствителни очи.Нежно ги отстранува дури и водоотпорен шминка.Ги отстранува сите траги од шминка од трепките и eyelids.Окото контура е чиста и мека.Algologie Око Шминка Смена е сино и јасно два-постепено лосион без парфем.Тоа е dermatologically тестиран и е најсоодветен за нежни очи.Тоа ги отстранува сите траги од шминка, па дури и повеќето отпорни дел од кревка око контура.Algologie Око Шминка Смена е неверојатно мека 2-фаза лосион кој совршено одговара на повеќето нежни очи.Cornflower вода и Rosewater имаат благотворно и ослободување ефект и Phycol PC moisturizes кревка областа на окото контура.Цвет води смири и да омекне кожата, додека отстранување на шминка, дури и на повеќето чувствителна кожа со признати смирување и смирувачки својства, што традиционално се користи за неговата исцелителна и анти-воспалителни својства.Се тресат енергично да се вклопуваат на 2 фази.Веднаш да се применат и на памучна подлога и отстранување шминка од eyelids и трепките.Исплакнете внимателно со млака вода.Користете различни подлога за секое око.Совршен за водоотпорен шминка.Главната предност на Algologie производи од премиерот алги избран за напредни екстракција процесот на природната моќ на алги извлечени од срцето на океанот.Роуз вода е со вкус на вода се направени од страна на steeping ливчиња од роза во вода.Тоа е hydrosol дел од distillate на ливчиња од роза, а спореден производ на производството на нафта се зголеми за употреба во парфем.Роуз сируп (да не се помеша со роза хип сируп) е направен од роза вода, со додаден шеќер.КЛУЧНИ INGREDIENTSSILICON МАСЛО : Многу фини масло кои ефикасно се раствора шминка (дури и водоотпорен шминка).РОУЗ ВОДА : Вистинско богатство за сите кожи : смирувачки, ладење, тонирање, хидратантен и омекнувачки својства.CORNFLOWER ВОДА : Смирува надразнат очите.Antiinflammatory својства.PHYCOL КОМПЈУТЕР : Активни алги екстракт од Pelvetia Canaliculata.Хидрира и ја стимулира микроциркулацијата на окото контура област.ПОГОДЕН ЗА Сите типови на кожа.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата