Carib Море Aquatics Урнатини Зона, 6 lb/1 Галон, тен

Carib Море Aquatics Урнатини Зона, 6 lb/1 Галон, тен

Достапно за вашата нарачка
DEN 484.80
Залиха:

Aragonitic калциум карбонат шут за избрани аквариум користи.Се користи за да aquascape, поддршка аквариум биолошка филтрација и повеќе.Одлична за употреба во refugiums, морски аквариуми, cichlid тенкови и езера.Пакет Тежина : 7.5 фунти.Урнатини големина aragonitic рок совршен за fragging проекти, гнездење cichlids, jawfish живеалишта, био-медиуми и повеќе!.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата