FOREO ЛУНА 3 ПЛУС Термо-лицето Чистење и Microcurrent Тонирање Уред

FOREO ЛУНА 3 ПЛУС Термо-лицето Чистење и Microcurrent Тонирање Уред

Достапно за вашата нарачка
DEN 7176.00
Залиха:

ЛУНА 3 плус е at-home обраснат на лице-чистење и тонирање уред.Нежно прочистувачките на кожата со термо-терапија, меки силиконски touchpoints и Т-Sonic пулсирања, ЛУНА 3 плус топи пора-затнување на себум и шминка остатоци, додека одржување на влага нивоа избалансиран.Microcurrent третмани обезбеди природен facelift преку стимулирање на целните области за тон, помлад изглед, и цврста кожа.Погоден за сите типови на кожа и векови, оваа батерија уред, исто така, нуди чистење интензитет, температура, и microcurrent ниво прилагодување.ЛУНА 3 плус може да се пофали на стручно направена фузија на топлинска и ултра-хигиенски силикони touchpoints, обезбедување на повеќето темелно чистење.Работејќи заедно со до 8,000 Т-Sonic пулсирања во минута, 8 термо-touchpoints канал длабоко, но сепак нежна топлина во порите топење далеку 99.5%* на нечистотија, масло, и шминка остатоци за прочистена, мазна и здрава кожа.Microcurrent е најнапредна не-инвазивни кожата обновување решение за супериорен во однос на анти-стареењето ефекти.ЛУНА 3 плус карактеристики microcurrent пиновите да нежно се стимулира кожата преку microdoses на електрична струја за фирмата, rejouvenated лице.Microcurrent е токму наменет за проблематичните области, кршење на стариот senescent клетки надолу, така што новата посилни, и plumper оние кои може да го заземат своето место, подмладување и тонирање на кожата.ЛУНА 3 plus автоматски syncs со FOREO За Вас стан преку Bluetooth за апсолутна, детални нега на кожата персонализација.Изберете од голем број на стан-водени, прецизно изградени насочени microcurrent рутина.Прилагодување на вашиот склопот на чистење интензитет, температура, и microcurrent ниво за совршено прилагодливи обраснат на лице спа искуство.Вклучуваат хидратантен и негување на FOREO Серум Серум Серум во вашиот зацврстување и sculpting microcurrent рутински да го добиете максимумот од вашиот третман.На лесна текстура на овој хидратантен серум ефикасно и безбедно трансфери microcurrent од уредот со кожата, да се обезбеди оптимална спроводливост и резултати додека даваат на кожата поттик на младешки сјај.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата