Custom Shop 12 x 12 Autobody Додатен Пластични Мешање Одбор/Palete (Пакување од 2) - исто Така Корисни како Уметник Палета Епоксидна и Акрил Фрлаат Уметност

Custom Shop 12 x 12 Autobody Додатен Пластични Мешање Одбор/Palete (Пакување од 2) - исто Така Корисни како Уметник

Достапно за вашата нарачка
DEN 256.32
Залиха:

Пакување од 2 - 12" X 12" Пластични Мешање палета за мешање bondo, glazes и китови.Трајни и се користи од страна на авто телото продавници, кабинет поправка компании, ѕидани компании, морските работници, pinstriping, знак поправка, бања поправка, hobbyist, уметник, авиони работници и многу повеќе.Флексибилни и повторно употребливи еднаш додатен е лек само flex и додатен појавува надвор.За уметници, тоа е не-стап пластични палета површина која овозможува сушени акрилна боја за да кора исклучување и целосно да може повторно да се употребуваат за вашата следна слика проект.На лесен и практичен начин да се меша epoxies, телото додатен, fiberglass, пластика, гел, китови, и допир-up боја.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата