TWAYRDIO Yagi Шунка Радио Антена,Dual Band 2m 70cm VHF UHF Yagi,Висока Добивка 8 Елементи ГМРС Вертикална База Антена за Repeater Систем,ХТ Скенер,Сателитска Работа

TWAYRDIO Yagi Шунка Радио Антена,Dual Band 2m 70cm VHF UHF Yagi,Висока Добивка 8 Елементи ГМРС Вертикална База

Достапно за вашата нарачка
DEN 2375.76
Залиха:

[Насочен YAGI антена]Фреквенција : 144/430 MHZ(136-174 MHZ/400-470 MHz); Стекнат : 9.5/11.5 d Bi; Максимална Моќност-watts : 100 W; VSWR : помалку од 1,5; Отпорност : 50Ω. 3 Одделенија,8 Елементи; Тежина : 0.75 Kg; Димензии : 925×1045×60 mm; Номинална брзина на ветрот 60 m/s. [Едноставна конструкција,Лесно Подесување и Собранието]површината е направен од алуминиум,природен Антиоксиданс,го направи антена светли и чисти,цврсти и издржливи,добро за животната средина адаптибилност.Лесни,Висока јачина,Водоотпорен,отпорен на Корозија.Телото на Yagi Антена го прави тоа многу еластични за надворешна употреба.Силен ветер отпор,Номинална брзина на ветрот 60 m/s.Сигурно во прилог на површинска монтажа со U-Заградата.Високи се здобијат со корист,голема'front да се врати'ratio;Силна directionality.Yagi Антената во голема мера се зголеми јачината на сигналот на антената на вашиот радио,силни анти-притискање,обезбедува стабилно сигнал,се погоди вашиот repeater лесно,се реализира долго растојание за комуникација.Yagi Антена Широко се користи во различни насочен divice : За Baofeng Motorola Yaesu Kenwood аматерски 2 Начин на Радио;ГМРС Repeater Системи;полицијата скенер;433mhz радио систем;податоци радио;сателитски работа,ISS (меѓународната вселенска Станица)контакт;Дигитален Радио.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата