32 32 14mm Брзина Контролер 1.8-15 Брз Одговор на Гувернерот се Префрлите Чувствителни DC за Контролирање

32 32 14mm Брзина Контролер 1.8-15 Брз Одговор на Гувернерот се Префрлите Чувствителни DC за Контролирање

Достапно за вашата нарачка
DEN 1840.80
Залиха:

Направени од високо квалитетни пластични и метални материјали, многу издржливи и longlasting, ' рѓа и отпорен на корозија.Опремени со авто-обнова на осигурувачот, таа автоматски ќе се исклучи кога тековниот е премногу голема, и автоматски се врати по ладење.Низок притисок еднонасочна струја моторни брзина контролер, влезниот напон спектар од еднонасочна струја 1.8 V до 15 V, погоден тековната подолу 2 A.Доаѓаат со вклучите функцијата, висока моќност брзина контролер прекинувачот е многу повеќе се прилагодува, практични брзина switch.Надворешната обвивка е дизајниран да ги заштити контролер одбор од штета, тоа, исто така, имаат goog перформанси на топлина дисипација.Функција : 1.Направени од високо квалитетни пластични и метални материјали, многу издржливи и longlasting, ' рѓа и отпорен на корозија. 2.Доаѓаат со вклучите функцијата, висока моќност брзина контролер прекинувачот е многу повеќе се прилагодува, практични брзина switch. 3.Надворешната обвивка е дизајниран да ги заштити контролер одбор од штета, тоа, исто така, имаат goog перформанси на топлина дисипација. 4.Низок притисок еднонасочна струја моторни брзина контролер, влезниот напон спектар од еднонасочна струја 1.8 V до 15 V, погоден тековната подолу 2 A. 5.Опремени со авто-обнова на осигурувачот, таа автоматски ќе се исклучи кога тековниот е премногу голема, и автоматски се врати по ладење.Spezifikations : Предмет Тип на : DC Мотор Брзина Контролер Материјал : Метални + Пластика Големина : 32*32*14mm/1.3*1.3*0.6 инчен Тежина : 18g Пакет Листа : 1* DC Мотор Брзина Controller Notice : не ви препорачуваме да го користите овој контролер на напојување со текот на 12 V.Не поврзувајте овој контролер директно да 220 V домашни наизменични струја.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата