Aexit 2 Парчиња Лепливи Ленти 40mm x 10мм Еден Двострано Само Лепило Shockproof Сунѓерот Пена Лента Пена Лента 2M Должина

Aexit 2 Парчиња Лепливи Ленти 40mm x 10мм Еден Двострано Само Лепило Shockproof Сунѓерот Пена Лента Пена Лента

Достапно за вашата нарачка
DEN 2287.20
Залиха:

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Sponge.Net Тежина : 185g; Пакет Содржина : 2 парчиња x Сунѓерот Лента.Главната Боја : Црна, Жолта; Лента Ширина : 40mm.Лента Дебелина : 10мм; Лента Должина : 2 Метри.Име На Производ : Сунѓерот Лента.Опис : Тоа може да се користи на вашиот вратите, багажникот, на покривот железнички, сончев покрив, campe_r врвот или на кое било место на друго место треба да се запечати.Оваа weatherstrip е поддржан од лепило, нема потреба за неуредна лепак или контактирајте со лепило, само тргни исклучите поддршка и install Ideal за внатрешна или надворешна употреба.Карактеристики : Ова е затворен мобилен сунѓерот neoprene дека нема да апсорбираат вода или масло.Тоа е често нарекуван како што се времето одземање или гума запечатување и првенствено се користи како запечатување лента за да го блокира воздухот, остатоци и влага.Neoprene соголување се користи за чување тела, бучава изолација, баласт, shockproof,проширување зглобовите на precast бетон и челик, HVAC и ладење, и е одличен вратата печат за камион и автобус тела.Едноставно тргни се назад на лагер да се изложуваат на лепило, од една страна, и важат за метал, пластика, дрво и други мазни површини.Таму може да биде толеранција од +/- 3/8 инчи од утврдената големина.Пакет Содржина : 2 Buc x Сунѓерот Лента .

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата