Botron Бела Лесни ESD Smock Големи

Botron Бела Лесни ESD Smock Големи

Достапно за вашата нарачка
DEN 1195.92
Залиха:

Навивам Рака Дизајн.Snap Тип На Ткаенината. 12% Јаглерод.Botron е ESD Smocks и Јакни дојде во двете Проводници и Предвремени тип ракави, кој во uique навивам рака дизајн, дека кога се носи под spec заобиколува потребата за ESD Зглоб Ремени.Мешавина од полиестер и 12% јаглерод, обезбедува многу ефективна бариера, оклопна статички набој generatade од облеката за намалување на ризикот на статички трансфер на ESD senstive componetents и материјали.Двете дише и лесни Botron нуди ESD Smocks и Јакни во Бела, Сина и Црна боја со големини XS да 4 XL.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата